Cuma , 27 Mart 2015
Anasayfa » Haberler » Sosyal imleme nedir?
Sosyal imleme nedir?

Sosyal imleme nedir?

Sosyal imleme kaliteli sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşıma  verilen isimdir.  Sosyal imleme sitelerinde kişilerin beğendikleri, paylaşmak istedikleri her türlü linkleri bulabilirsiniz.  Bu yapılan paylaşımlar web sayfamızın arama motorlarında indeks/listeleme hızını arttırırlar ve ziyaretçi sayısını artırarak sitenizin popüler konuma gelmesi için uygulanmaktadır. Bu yapılan imleme listelenme hızını artırır ve iyi düzeydeki sitelerden bağlantı elde etmeye yarar.  Linklerinizi bu sitelerde paylaşarak insanlara sitenizin reklamını yapmış olursunuz ve böylece sitenizi onların beğenisine sunarsınız. Sosyal ağların öneminin artması ile buralarda yapılacak paylaşımlarla siteye erişim kolaylaşacak, sayfalara gelen ziyaretçi sayısı buna paralel artış gösterecek ve Google’daki sıralama yükseliş gösterecektir. Bunların etkisi sayesinde doğal olarak backlinklerin sayısı da artar.

Her konuda olduğu gibi Sosyal İmleme yaparken de aşırıya kaçılmamalı.Bu nedenle imleme yaparken veya yaptırırken dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Özellikle kaliteli imleme sitelerinde paylaşım yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.  

Web sitenizi paylaşım yapılabilecek şekilde ayarlamanız ve kullanıcıların bu sayfaları paylaşması sitenizin popülaritesini artıracağı gibi sayfanızın bir anda toplu olarak programla sosyal imleme sitelerine gönderilmesi faydadan çok zarara yol açacağı unutulmamalı. Google arama motorunun son algoritma değişikliklerinde istemiş olduğu sitede geçirilen ortalama sürenin yüksek olması kavramını zıt yönde etkileyen imleme faydadan çok zarar sağlayabilir.

Sürekli değişen Google algotrimasına nedeniyle Google arama motoru artık kullanıcıya hitap eden doğal backlink kaynaklarına sahip web sayfalarına değer vermektedir.  Web sayfalarınızın değerini artırmak için sitenizin içeriğini geliştirip kullanıcıya hitap etmelisiniz. Kullanıcı web sayfanızda ne kadar vakit geçirirse o kadar popüler konuma gelirsiniz. 

Sosyal imleme siteleri haricinde özellikle insanların çok daha fazla vakit geçirdiği ve milyonlarca ziyaretçisi olan Sosyal Medya Siteleri FacebookTwitter, Myspace, Friend feed gibi sosyal alanları kullanarak web site veya bloğunuza ciddi oranda ziyaretçi çekebilirsiniz.

Sosyal imleme için yapacağınız çalışmalarda başarılı sonuçlar elde edebilmek için girdiğiniz makalelerin içeriklerin özgün ve dikkat çekici olması gerekir. Bunun yanında sosyal ağlarda paylaşılan içerikler başlık ve bağlantı şeklinde oluşacağından yazmış olduğunuz yazıların başlıkları ve yapılan bağlantıların dikkat çekici ve özgün olmasına dikkat edin.

Popüler Sosyal imleme siteleri için “En Popüler Sosyal İmleme Siteleri” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hakkında dewo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


dokuz × = 45

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>